fbpx
 

Zahraničné turnajeHokejisti Lučenca neporazení na turnaji v Chorvátsku

10. marca 2020
202_zahreb_2
IMG_4299
IMG_4308
IMG_4314
IMG_4322
IMG_4319
IMG_4354
IMG_4387
IMG_4389
IMG_4395
IMG_4413

Záhreb (CRO) / Lučenec Víkend od 15. do 16. februára sa niesol v znamení ľadu pre lučeneckých hokejistov. Časť z nich zamierila na juh Európy do Chorvátska, aby sa pokúsili „dobiť“ Záhreb. Ďalšiu skupinu čakala fašiangová akcia organizovaná mestom Lučenec, a to „Karneval na ľade“, kde sa predstavili v malej exibícii pre svojich malých rovesníkov. V nedeľu zas ďalší naši „bojovali“ a získavali skúsenosti na 7. kole Miniligy M.R.Štefánika na Zimnom štadióne v Lučenci. Do Záhrebu sme odcestovali s dvomi mužstvami. Ročník narodenia 2012 a ml.(U8) hájil farby HC Lučenec a ročník U10 farby Hokejovej školy Be The Best, kde mal Lučenec tiež hráčske zastúpenie.

Turnaj U8 ročník narodenia 2012:

O pohár bojovalo 16 mužstiev zo šiestich krajín a medzi nimi aj naši drobci z HC Lučenec. Mužstvá boli rozdelené do dvoch osemčlenných skupín, kde bojovali systémom každý s každým.

Skupina A: Bulls Weiz (AUT), Celje (SLO), Medveščak ml.1 Zagreb (CRO), KHL Mladost Zagreb (CRO), NS Stars Novi Sad (SRB), HK Partizan Beograd (SRB), Medvjedi Sarajevo (BIH), KHL Zagreb 1 (CRO),

Skupina B: SKHL Crvena zvezda Beograd (SRB), HKMK Bled (SLO), Maribor (SLO), Medveščak ml.2 Zagreb (CRO), KHL Sisak (CRO), HK Vukovi Sarajevo (BIH), KHL Zagreb 2 (CRO), HC Lučenec (SVK)

V sobotu nás čakalo päť zápasov a ďalšie dva skupinové a jeden zápas o umiestnenie v nedeľu. Pri vstupe do turnaja sa na nás chystal ťažký súper SKHL Crvena zvezda Beograd (SRB). Naši maličký to nezobrali na ľahkú váhu a súpera zdolali 3:0. Na konci hracieho dňa sme mali na konte 4 výhry a jednu remízu s HK Vukovi Sarajevo (BIH) 2:2. Na ďalší deň maličkí načerpávali sily oddychom a malou prechádzkou v metropole Chorvátska. V nedeľu sme nastúpili ešte na dva zápasy v skupine, ktoré naši zvládli na jednotku a ako nezdolaný tím so šiestimi víťazstvami a jednou remízou obsadili v skupine 1. miesto. Po krátkom čakaní na súpera sme sa stretli o celkové prvé miesto s tímom Medvjedi Sarajevo (BIH), víťazom skupiny „A“. Bol to poriadny boj, mužstvá si nič nedarovali, bojovalo sa o každý kúsok ľadu, až do posledného hvizdu. Nakoniec naši maličkí zvíťazili 1:0 a obsadili celkové 1. miesto a mohli sa tešiť a zdvihnúť nad hlavy pohár víťazov.

Za HC Lučenec nastúpili:

Vojtek Michal, Haško Juraj, Klimová Emka, Uhrík Samuel, Bodor Juraj, Balkovský Martin, Pršanec Dominik, Kočiš Sebastian, Vavro Matias,  Barboras Adam, tréner: Majerčík Ladislav

Turnaj U10 ročník narodenia 2010:

V tejto kategórii bojovalo až 21 mužstiev zo šiestich krajín, rozdelených do troch sedemčlenných skupín. My sme mali tiež zastúpenie v mužstve Be The Best.

Skupina A: Bulls Weiz (AUT), Celje 1 (SLO), Maribor 2 (SLO), Medvjedi Sarajevo (BIH), KHL Mladost Zagreb 1 (CRO), HK Vojvodina Novi Sad (SRB), KHL Zagreb 2 (CRO)

Skupina B: HKMK Bled (SLO), Maribor 1 (SLO), Medveščak ml.2 Zagreb (CRO), HK Partizan Beograd (SRB), KHL Sisak (CRO), HK Vukovi Sarajevo (BIH), KHL Zagreb 1 (CRO)

Skupina C: Be The Best (SVK), SKHL Crvena zvezda Beograd (SRB), Celje 1 (SLO), Medveščak ml.1 Zagreb (CRO), Mladost Zagreb 2 (CRO), NS Stars Novi Sad (SRB), KHL Munje Zagreb (CRO)

Chlapci z Be The Best absolvovali v skupine šesť zápasov a s jednou prehrou obsadili prvé miesto v skupine. O celkove víťazstvo sa stretli s prvými mužstvami v ostatných dvoch skupinách, kde to zvládli a tiež, ako ich mladší kolegovia si vybojovali turnajové víťazstvo.

Za Be The Best nastúpili:

Mács Dávid, Szuma Kamil, Vlčko Viktor, Bojňanský Adam, Lizák Jakub, Dado Michal, Dudaš Marek, Vylám Sebastian, Osacký Samuel, Wsól Gabriel, tréner: Majerčík Ladislav

 Všetkým maličkým, ale aj väčším patrí veľká vďaka za bojovnosť a predvedené výkony. Tiež by som chcel poďakovať organizátorovi turnaja KHL Mladosť Zagreb za dobrú organizáciu a pozvanie na turnaj. Naši „bojovníci“ si okrem zápasových skúseností nesú domov aj zážitky a kamarátstva z ľadu, ale aj mimo neho. Myslím si, že dobre reprezentovali svoj klub, mesto Lučenec a tiež svoju krajinu na tak početnom a dobre obsadenom turnaji. Nie je to náš prvý a dúfam, že ani posledný turnaj mimo hraníc, ktorého sa náš klub HC Lučenec zúčastnil.

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.