fbpx
 

TurnajeZahraničné turnajeHokejisti Lučenca úspešní na turnaji v Poľsku.

19. novembra 2019
HC Lučenec na turnaji v Poľsku 2019
HC Lučenec na turnaji v Poľsku 2019

Nový Targ (PL) / Lučenec Cez dušičkový víkend, v nedeľu 3.11.2019 sme sa s malými hokejistami z HC Lučenec ročník narodenia 2010 a mladší, zúčastnili medzinárodného turnaja v Poľsku. Turnaj bol obsadený štyrmi slovenskými a štyrmi poľskými mužstvami. Sily si zmerali tieto mužstvá: MMKS Podhale Nowy Targ (PL), Zagłębie Sosnowiec (PL), KS Cracovia (PL), KS Unia Oświęcim (PL), MHK Kežmarok, HC LEV Dubnica , HK Altis Námestovo a HC Lučenec.

Hral sa minihokej počas celej nedele a sily si zmerali každý s každým. Na prvý zápas sme nastúpili víťazne proti KS Unia Oświęcim (PL) (3:1). Ďalšie kolo na nás čakal slovenský súper Altis Námestovo a po bojovnom výkone sme si delili body (1:1). Nasledovala pauza na obed v peknej reštaurácii v centre mesta a po nej sme sa pripravovali na mužstvo domácich MMKS Podhale Nowy Targ (PL), ktoré malo najvyššie ambície. Obed bol dobrý a preto sa asi našim chalanom ťažšie rozbiehalo. Nezachytili úvod zápasu a potom to už húževnatý súper nepustil z rúk a naši im podľahli (2:4). Ďalšie mužstvo v poradí bolo Zagłębie Sosnowiec (PL), kde chlapci vstúpili do hry dobre a vyhrávali 3:1, no súper sa nevzdával a otočil zápas na 4:3. Neostávalo veľa času na zvrátenie stavu, ale naši zrýchlili a ich snaha sa im pretavila 10 sekúnd pred koncom do vyrovnávajúceho gólu na 4:4. Piaty súper v poradí bol KS Cracovia (Krakow) (PL) s víťazstvom pre Lučenec (3:0). Posledné dva zápasy nás čakali silné mužstvá zo Slovenska. Prvého z nich MHK Kežmarok sa nám po skvelom výkone podarilo zlomiť (3:1). Nasledoval posledný zápas proti rýchlym korčuliarom z HC LEV Dubnica, s ktorými sme na turnaji zdieľali šatňu a navzájom sa povzbudzovali. Bol to zápas o druhé miesto, keďže sme mali rovnaký počet bodov. Odolávali sme im do polovice zápasu a dlho bol stav 1:1, no rýchlymi gólmi nám odskočili a potom ešte upravili na konečných 6:1 pre HC Lev.

Konečné poradie na turnaji bolo: 1. MMKS Podhale Nowy Targ (PL), 2. HC LEV Dubnica, 3. HC Lučenec, 4. MHK Kežmarok, 5. HK Altis Námestovo, 6. KS Unia Oświęcim (PL), 7. Zagłębie Sosnowiec (PL), 8. KS Cracovia (PL).

Za HC Lučenec nastúpili:
Juraštík Lukáš, Barcaj Pravko, Boroš Teo, Malatinec Erik, Vojtek Michal, Szuma Kamil, Hrubík Matúš, Dudáš Kristián, Bubelíny Martin a Marek, Zagrapan Johann, brankár: Heldák Matúš, tréner: Majerčík Ladislav

Všetkým malým hokejistom patrí veľká vďaka za bojovnosť a predvedené výkony, kde získali opäť cenné zápasové skúsenosti. Bol to náročný turnaj, s kvalitnými súpermi a celkové tretie miesto je veľmi pekné. Taktiež patrí vďaka aj našim súperom, rodičom a organizátorovi turnaja. Tešíme sa na ďalšie hokejové zážitky v najbližšej dobe aj u nás v Lučenci na našich turnajoch a zápasoch, kde vás radi privítame.

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.