fbpx
 

Domáce turnajeTurnajeHokejová Miniliga 2019/2020 s 299 odohranými zápasmi a 2100 strelenými gólmi

25. júna 2020

HC Lučenec / Lučenec V sezóne 2019/2020 sme pokračovali už v treťom ročníku projektu s názvom – Miniliga M. R. Štefánika na Zimnom štadióne v Lučenci. Jedná sa o turnaj pre malých hokejistov navštevujúci tretí ročník základnej školy. Po prvých dvoch rokoch, ktoré boli dá sa povedať ,,skúškou“ hlavne z hľadiska organizačného zabezpečenia postupne dosahujeme našu ligu na špičkovú úroveň, čo potvrdil aj záujem mužstiev, ktoré si chceli zmerať sily v Lučenci.

V treťom ročníku padlo hneď niekoľko rekordov a to v ôsmich kolách bojovalo proti sebe celkom 20 tímov zo 14 miest zo Slovenka (dva z toho z Bratislavy) a jeden z Čiech. V každom kole odohralo jedno mužstvo cca 9 zápasov / deň.

Mužstvá, ktoré sa bavili hokejom v Lučenci boli: HC Slezan Opava (CZ), Dukla Trenčín (1 a 2), HK Gladiators Trnava (1 a 2), HC Košice, HKM R. Sobota, HKM V. Krtíš, HC 07 Detva, HŠ Be The Best, HK Sport Trend Žiar nad Hronom (1 a 2), HK Altis Námestovo, HK Brezno, HK Ružinov 99 Bratislava, Speeders Bratislava, HK Iskra Partizánske (1 a 2) a domáci HC Lučenec (1 a 2).

Počas sezóny od septembra do marca tímy odohrali proti sebe 299 zápasov a strelili až 2100 gólov. Spolu sa do uplynulej sezóny zapojilo viac ako 220 detí ročníkov 2011 a mladších (povolený boli traja z ročníka 2010). Cieľom Miniligy však nie je len víťazstvo, ktoré samozrejme poteší, ale hlavne zábava na ľade a úsmev na tvárach detí , ich výchova v duchu fair play, získavanie zápasových skúseností, ale aj odolnosť, či nadväzovať kamarátstva v zápasoch alebo aj mimo nich.

Tretí ročník Miniligy ovládli hráči z Trenčína, a tak im zaslúžene patrí putovný pohár M. R. Štefánika, ktorý minulý rok koloval po chalanoch z tímu Banskej Bystrice. Veríme, že nasledujúci ročník prinesie do Lučenca množstvo nových tvárí, nových tímov a naši malí hokejisti sa budú môcť zlepšovať každou jednou minútou na ľade.

Týmto by som chcel poďakovať všetkým malým športovcom zo všetkých tímov, ktorí predvádzali skvelú hru. Poklona patrí aj naši malým bojovníkom z HC Lučenec, zaslúžia si veľkú pochvalu za predvedenú hru. Ďalej všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii Miniligy, či už aktívne alebo pasívne, všetkým rodičom detí, Lukášovi Plešavskému a jeho spoluorganizátorom z HC Lučenec a hlavne ZŠ M.R.Štefánika za spoluprácu.

Tešíme sa na ďalší, štvrtý ročník, tentokrát pre ročník narodenia 2012 a mladších, ktorý by mal začať prvým kolom 27.9.2020 na ktoré Vás všetkých pozývame.

Deti nebojte sa trénovať a hrať hokej. Je to krásna hra, ktorá rozvíja trpezlivosť, cieľavedomosť, disciplínu, posilňuje sebavedomie, napomáha budovať silnú osobnosť a je radosť pozerať sa na maličkých ako sa bavia na ľade. Ak chcete byť aj vy súčasťou nášho tímu, zašportovať si, či posilniť imunitu a zažiť kopec zábavy, stačí prísť v septembri na naše tréningy prípravky a predprípravky. Bližšie informácie na web stránke klubu www.hclucenec.com .

 

 

 

 

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.