fbpx
 

Aktivity klubuPre lepší zvuk, lepšie svetlo, lepšiu hru detí

23. decembra 2020

HC Lučenec / Zimný štadión Lučenec My ako Hockey Club Lučenec, sa snažíme urobiť maximum pre deti a našim malým športovcom zlepšiť tiež tréningové a zápasové prostredie v rámci možností. Tak tomu bolo aj začiatkom roka 2020, kde sme sa rozhodli zrekonštruovať ozvučenie Zimného štadióna v Lučenci a vybudovať umelú stickhandlingovú plochu pre deti na nácvik práce s hokejkou. Podarilo sa nám získať finančný príspevok z MŠVVaŠ SR za pomoci Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a s naším spolufinancovaním sme mohli daný projekt odštartovať.

Tréningová plocha s umelým ľadom bude slúžiť ako doplnok k už existujúcej umelej tréningovej streleckej ploche, ktorá bola realizovaná a spolufinancovaná na „zimáku“ klubom HC Lučenec so získaným príspevkom v roku 2019 (s rozpočtom 13 tisíc EUR). Týmto ihriskom dosiahneme komplexnú pripravenosť a zlepšenie hráčskych zručností mladých hokejistov.

Ďalej bola nutná aj oprava ozvučenia na štadióne, keďže to bolo v kritickom stave a použitie hovoreného slova cez jeden reproduktor nebolo vôbec na štadióne zrozumiteľné. Opravou zvukovej techniky sa dosiahla vyššia kvalita, atraktívnosť  a efektívnosť realizovania akcií klubu, ale tiež akcií organizovaných Mestom Lučenec. Namiesto jedného pôvodného  „dedka reproduktora“, ktorý tam bol inštalovaný, sme osadili do priestorov štadióna 6 ks pasívnych a 2 ks aktívnych reproduktorov s príslušnou, kvalitnou zvukovou technikou a rozvodmi. Celý projekt vo výške 12 tisíc EUR bol hradený klubom HC Lučenec a príspevkom od SZĽH (MŠVVaŠ SR). Mesto ani prevádzkovateľ štadióna nemusel investovať ani jedno euro.

Okrem už spomínaných dvoch projektov (ozvučenie + stickhandlingová plocha a hokejová strelecká plocha), sme sa v roku 2019 podieľali v spolupráci s Mestom Lučenec aj pri získaní dotácie z Úradu vlády SR v sume 10 tisíc EUR na rekonštrukciu osvetlenia zimného štadióna, ktoré bolo osvitovo nedostačujúce, technicky nevyhovujúce a tiež energeticky veľmi náročné. LED osvetlenie bolo nainštalované koncom marca 2020 a momentálne je naplno využívané. Úroveň intenzity osvetlenia je viditeľná a prevádzkovateľ športoviska úsporu nákladov pocíti už pri najbližšom vyúčtovaní energií.

Ako klub HC Lučenec sme radi, že realizáciou týchto projektov sme pomohli a potešili nielen hráčov klubu, ale sme radi, že sme zlepšili a spríjemnili aj prostredie všetkým návštevníkom využívajúcich toto športovisko vo vlastníctve Mesta Lučenec a že sme tiež prevádzkovateľovi športoviska pomohli znížením prevádzkových nákladov.

Ako mládežnícky hokejový klub sa zapájame a aj v budúcnosti sa chceme zapájať do verejného života v meste Lučenec a čo najlepšie reprezentovať klub aj mesto, snažiť sa deti privádzať k športu a dávať im zábavu na ľade. Nemáme síce veľký klubový finančný rozpočet, ktorý nám bol v roku 2020 ešte aj krátený mestom (20% z dotácie) z dôvodu pandemickej situácie, a preto si vážime každé euro a tiež rôznu finančnú pomoc. Ale aj napriek tomu sa riadime heslom: “ Nepýtaj sa len, čo môže urobiť mesto pre teba, ale pýtaj sa, čo môžeš urobiť pre mesto ty.“

Verím, že tieto projekty potešia a zlepšia podmienky všetkým návštevníkom a športovcom, ktorí využívajú tento športový stánok.

 

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.