fbpx
 

Deti na hokejPodpora hokejaAkcia „Deti na hokej“ spojená s odovzdaním ihriska

24. decembra 2019

Lučenec V sobotu 30. novembra sa na Zimnom štadióne v Lučenci konala akcia pre všetky deti z Lučenca a okolia vo veku 5 až 10 rokov. Podujatie bolo organizované Hokejovým klubom Lučenec v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja a otváral ho mestský poslanec Mgr. Branislav Hrdlička, ktorý tiež v minulosti obliekal hokejovú výstroj a zodral niekoľko párov korčúľ na našom štadióne. Pán poslanec tiež prestrihol pásku a symbolicky odovzdal do užívania novovybudovanú streleckú zónu s umelou ľadovou plochou v priestoroch štadióna, ktorá bude slúžiť na zdokonaľovanie streľby s pukom a iných hokejových zručností detí. Na financovaní projektu streleckej plochy sa okrem klubu HC Lučenec podieľal aj Slovenský zväz ľadového hokeja a MŠVVaŠ SR za čo im patrí veľká vďaka.

Na ľade sa chlapci a dievčatá mohli dosýta vyšantiť pri rôznych stanovištiach a spoločnosť im robil aj maskot Macejko. Deti zdolávali rôzne prekážky, vyskúšali si prácu s hokejkou a mohli sa zoznámiť s rovesníkmi z klubu, ktorí im ukázali, čo sa už na tréningoch naučili. Niektoré deti si zaslúžia pochvalu za to, že sa odhodlali a urobili prvé „kroky“ na ľade, ale vďaka patrí aj všetkým zúčastneným deťom a rodičom. Domov si odnášali okrem malej, vecnej pozornosti aj kopec pekných zážitkov zo športového popoludnia.

Ak ste s deťmi nestihli túto akciu, nevadí, druhé kolo bude prebiehať po Novom roku, dňa 12.1.2020, kde ste všetci pozvaní.

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.