fbpx
 

Aktivity klubuPrierez prípravou HC Lučenec na hokejovú sezónu 2020/2021

3. decembra 2020

“Covid nám pekne zamiešal karty“

Opatrenia súvisiace so šíriacim sa ochorením zatriasli aj so športom.  Obmedzenia sa dotkli nielen tréningového procesu mládeže ale aj ligových súťaží. Dúfame, že v rámci opatrení príde trochu uvoľňovania a vrátime sa čoskoro do normálneho tréningového a zápasového režimu. Pokúsim sa v pár riadkoch zhrnúť a popísať v stručnosti našu „suchú“ tréningovú prípravu, aj prípravu na ľade na sezónu 2020/2021.

 

Skrátenie sezóny aj dotácií od Mesta Lučenec

Predchádzajúcu sezónu nám ukončili v marci nariadenia 1. vlny pandémie, a tak sa nám sezóna v marci skrátila o dva týždne. Ale už v apríli sme začali s deťmi trénovať aspoň z domu pomocou online aplikácii pod „dohľadom“ trénerov.

Na jar viazanie dotácii Mestom Lučenec nebola pre nás dobrá správa. Museli sme ju však akceptovať, prispôsobiť sa a veriť, že po zlepšení situácie sa finančné prostriedky uvoľnia. Momentálne nám boli uvoľnené necelé 2/3 viazaných financií z plánovaných dotácií, za čo ďakujeme a veríme, že aj posledná čiastka podporí zo strany Mesta naše športujúce deti.

Letná príprava a štart sezóny

Keď nám opatrenia dovolili, aby sme mohli trénovať, tréningový proces sme „nabehli“ v máji a pokračovali v júni so všetkými kategóriami. Všetky naše deti hrajú v najvyšších slovenských mládežníckych kategóriách, preto nič nenechávame na náhodu a venujeme sa im v maximálnej možnej miere. V prebiehajúcej sezóne sme plánovali otvoriť aj juniorov, ktorí sa naplno pripravovali, ale kvôli financiám sme ich museli na poslednú, možnú chvíľu koncom augusta odhlásiť zo súťaže. Bolo to ťažké rozhodnutie, do poslednej chvíle sme sa to snažili zachrániť a túto kategóriu udržať, ale nemohli sme si dovoliť ohroziť nižšie kategórie (menšie deti), tak sme radšej, aj keď veľmi neradi, volili túto cestu.

Klub HC Lučenec sa zameriava na to, aby svojim členom a hráčom poskytoval jedinečný zážitok na ľade ale zároveň podporoval ich osobnostný rast. Naším poslaním je výučba životných lekcií prostredníctvom športu, ktorý sa točí okolo tvrdej práce a snaží sa dosiahnuť osobné aj tímovo zamerané ciele. Rešpekt, odhodlanie, zodpovednosť, tímová práca, disciplína a športové správanie sú veľmi dôležité atribúty osobnosti, ktoré pochádzajú z hrania pre HC Lučenec.

Júl bol pre nás oddychový, kde sme načerpávali sily a v auguste sa začínalo suchou prípravou. Keďže naši súperi sa začali pripravovať na ľade už od začiatku augusta a my sme nechceli zaťažovať Mesto v tejto zložitej dobe nákladmi na zaľadnenie v auguste, aby nám mohli na oplátku vytvoriť tréningové podmienky na ľade v septembri, tak sme odštartovali prípravu na ľade v susedných, okresných mestách vo V. Krtíši, Zvolene a R. Sobote.

 

Ďakujeme primátorke, viceprimátorovi a Mestu Lučenec, tiež prevádzkovateľovi štadióna za možnosť odštartovať našu prípravu detí na Zimnom štadióne v Lučenci v tejto zložitej dobe aspoň v polovici septembra.

Na ľade neskôr no v plnom nasadení

Súťaže sme odštartovali koncom septembra a ešte predtým sme sa úspešne zúčastnili turnajov vo Zvolene, s našimi najmenšími v Žiari nad Hronom a kadeti odohrali aspoň dva prípravné zápasy s Levicami. Na domácom ľade odštartoval už 4. ročník Miniligy M. R. Štefánika pre našich tretiakov, na ktorom zbierajú skúsenosti mužstvá z celého Slovenska aj zahraničia. Túto sezónu sme mali tiež v pláne reprezentáciu mesta s organizáciou piatich medzinárodných turnajov, ale pre momentálnu pandemickú situáciu sme museli od tohto nášho plánu upustiť. Každú sezónu sa pravidelne na turnajoch v Lučenci zídu rôzne mužstvá z Európy. V minulosti k nám zavítali napr. Slávia Praha, HC Slovan Bratislava, HC Košice, Dukla Trenčín, HK Poprad, ostatné mužstvá zo Slovenska, Partizan Belehrad, Capitals Viedeň, mužstvá z Čiech, Ukrajiny, Maďarska, Chorvátska, Srbska, Lotyšska, Slovinska, Poľska,…

Tento rok nám Covid zrušil aj korčuliarske kurzy, ktoré sme zvykli organizovať pre materské školy a základné školy 1.stupňa. Každú sezónu sa postavilo na korčule viac ako 190 týchto maličkých detí.

Koncom októbra sme museli mať týždňovú pauzu kvôli pandemickým nariadeniam a tiež hrozilo rozmrazenie ľadovej plochy.

 

Náročné plánovnie tréningov

Momentálne beží tréningový proces v obmedzenom režime (podľa pandemických nariadení). K dispozícii máme len určitý časový priestor na tréningy počas týždňa, ale je naplno využitý pre všetky naše kategórie. Do tohto časového úseku, sme museli rozložiť 43 tréningových jednotiek, aby sme udržali deti pri športe a rozvíjali ich schopnosti. Preto patrí veľká vďaka trénerom, že túto náročnú situáciu zvládajú a tiež rodičom a deťom za trpezlivosť. Všetci robíme všetko preto, aby naši malí, väčší aj najstarší hráči (deti) mali čo najkvalitnejšiu športovú prípravu a reprezentovali čo najlepšie klub aj Mesto Lučenec.

Na účely tréningov pre najmenšie deti, ktoré sa chceli naučiť korčuľovať bol vyhradený víkendový, sobotný čas, ale prevádzkovateľ „zimáku“ nám tréningy počas víkendov nepovolil. Mrzí nás to, ale momentálne, pri daných pandemických opatreniach a prevádzkovaní štadióna s obmedzeniami cez víkend, nevieme vyhovieť „nováčikovskému“ dopytu po športe, ktorý je zo strany verejnosti a oslovujú nás rodičia. Tento stav, ale môže mať následky do budúcnosti, kde môžeme pocítiť generačný výpadok detí v určitých kategóriách, ale veríme, že záujem neutíchne a po uvoľnení opatrení k nám deti zavítajú..

PRETO VEĽMI RADI PRIVÍTAME MEDZI NAMI NOVÉ DETI PO UVOĽNENÍ OPATRENÍ. 

VŠETKÝCH, KTORÍ SI CHCÚ SKÚSIŤ ĽAD, ZAŠPORTOVAŤ SI, ZABAVIŤ SA (DIEVČATÁ AJ CHLAPCOV). ČI UŽ SA BUDETE CHCIEŤ NAUČIŤ HRAŤ HOKEJ A BYŤ SÚČASŤOU NAŠICH TÍMOV ALEBO SA BUDETE CHCIEŤ LEN NAUČIŤ KORČUĽOVAŤ, BUDETE VÍTANÍ!

Nemusíte vôbec vedieť korčuľovať, to vás naučíme my. V prípade, že si neviete zaobstarať hokejovú výstroj, aj tú vám vieme bezplatne zapožičať!

Na začiatok stačí len prilba (hokejová, alebo lyžiarska), chrániče kolien a lakťov (môžu byť chrániče aj z in-line korčulí), korčule, teplé oblečenie, rukavice, fľaška s čajom (nápojom).

Vítané sú všetky deti (chlapci aj dievčatá) od cca 4 do 10 rokov.

Covid nás nezastavý

Tréningový proces síce momentálne beží v obmedzenom režime, ale sme radi, že aspoň takto trénujeme a zlepšujeme sa. Ďakujeme všetkým zainteresovaným v Meste Lučenec, ktorým záleží na športujúcej mládeži v našom meste. Udržanie tréningového procesu mladých hokejistov je pre nás aj pre deti veľmi dôležitý. Nie len pre osobný a hokejový rozvoj, ale aj pre rozvoj a posilnenie imunity, čo má v tejto dobe pandémie veľký význam. Výpadok tréningového procesu by spôsobil nenapraviteľné škody v príprave hráčov, ktorí sa pripravujú na sezónu od začiatku mája a niektorí sú aj v reprezentačných výberoch SR.

Ďakujeme, že ste, alebo budete s nami v tejto zložitej dobe.

 

STAŇTE SA AJ VY ČLENOM NAŠEJ HOKEJOVEJ RODINY!

Staňte sa súčasťou klubu HC LUČENEC

Hokej rozvíja schopnosti na ľade, ktoré budujú základ pre celý život. Hokej podporuje okrem atletickej zdatnosti aj sebadôveru, hrdosť, sústredenie a zodpovednosť. S dôrazom na zábavu je hokej hrou, ktorá sa užíva celý život.

Nepremeškajte žiadnu NOVIKU

Nenechajte si ujsť naše najnovšie informácie o klube a zaujímavosti zo sveta hokeja. Sledujeme úspechy našich hokejistov.